loading...

Poniedziałek III tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego | czytania na dziś

Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Informacje

Zamknij wpis

Wieści ze świetlicy w Dębnie

Parę zajęć prowadzonych przez naszą placówkę w Dębnie. Może ktoś skorzysta z opisanych niżej pomysłów?

Piankolina
W ramach zajęć technicznych dzieci ze Świetlicy miały okazję nauczyć się robić samodzielnie „Piankolinę”. Jest to masa plastyczna, która swoimi właściwościami upodoabnia się do piasku kinetycznego. Do jej stworzenia wystarczyła zaledwie pianka do golenia, mąka ziemniaczana i płyn do naczyń. Dzieci dodaktowo wykorzystały barwniki spożywcze, aby masa była kolorowa. Każdy Świetliczak otrzymał swoje produkty i rozpoczął ugniatanie piankoliny. Już po chwili masa uzyskiwała właściwą konsystencję i ubarwienie. Po wykonaniej pracy był czas na zabawię. Dzieci lepiły z niej bałwany, serduszka oraz inne figury, aby zaraz po chwili je rozwalić i zacząć lepić na nowo. Dzięki niewielkiemu nakładowi pracy uzyskaliśmy fantastyczny materiał do pracy i zabawy.

Jesiene gry i zabawy
Na dworze już zimno i pochmurno, a w naszej sali zawsze głośno i wesoło. Świeliczaki kolejny już raz uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „Pomocnika wychowawcy” . Tym razem Ania miała za zadanie przygotować gry i zabawy dla świetlicy. Podołała temu zadaniu świetnie.Nikt się nie nudził. Dzieci w pierwszej kolejności uczestniczyły w zabawie plastycznej, która polegała na wspólnym rysowaniu postaci. Efekty były przekomiczne, nasze stwory posiadały uszy trolów, twarze księżniczek, a nogi zwierząt. Kolejne zabawy wykorzystywały chustę Klanzę. Głównie były to gry taneczne, związane z kolorami lub uciczką pod chustę. Ania przygotowała się bardzo dobrze, dzięki czemu każdy bawił się z uśmiechniętą buzią.

Biblioterapia
Jesień słynie ze swej sennej aury. Nic tylko z herbatą w ręce zaczytać się w dobrą lekturę. W ramach zajęć relaksacyjnych dzieci ze świetlicy uczestniczyły w biblioterapii. Na warsztat wzięliśmy starą legendę mazowiecką o Braciach Krukach. Wyjątkowo podczas zajęć dzieci mogły słuchać w wygodnej dla siebie pozycji. Toteż część osób położyła się, niektóry dzieci wolały na siedząco śledzić wydarzenia z opowieści. Legenda obfitowała w staropolskie słownictwo, pozwalała poczuć ducha przeszłych lat na polskich ziemiach. Dzieci mogły wyciągnąć inspirujące wnioski, m.in. że należy słuchać się swoich rodziców, a słowa, nawet "rzucone na wiatr" mogą skrzywdzić drugą osobę.




Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl

Array ( [status] => 3 )